Návod část 6. 

banner-afo-anglictina-w001.png

MAE - návod část 6.

Nahrávky

První nahrávka pro každý den je základní nahrávkou, kterou další modifikují různými způsoby. 
První nahrávka je určená k poslechu za současného pozorování, co je čteno.

Druhá nahrávka – tzv. DOUBLE je opakováním základní nahrávky, obsahující opakování částí vět normálním hlasem a pak šepotem. Sledujte vyslovovaný řádek a opakujte jej nahlas, jakmile zazní opakování namluvené šepotem. 

Třetí nahrávka – opakování předchozího rychleji v kompaktním celku. Nyní se dívejte více do českého interlineárního překladu pod anglickým textem. Slyšená anglická slova se tak budou moci spojovat s českými významy. Většina lidí má zkušenost, že když si něco chtějí zapamatovat, tak střed toho co se učili, zapomenou. Toto zrychlené zopakování pomůže doplnit možné výpadky. 

Opakování z předchozích lekcí – uslyšíte v sluchátkách do pravého nebo jen do levého ucha. Nahrávky jsou zrychlené.


5 rychlostí nahrávek

Jednotlivé nahrávky jsou postupně rychlejší. Cílem je aktivizovat mozek k rychlejšímu vnímání. Zvyknete si postupně na rychlejší tempo řeči a v kratším čase si připomenete předchozí. 


Pro rychlé opakování toho, s čím jste se již setkali a úsporu času jsou určené unikátní zrychlené nahrávky. Navíc se tak naučíte rozumět i rychlé řeči, což bývá jedním z problémů klasické výuky. Tento neobvyklý přístup je po malém přivykání užitečný pro velkou část lidí a je zároveň v souladu s výzkumy možností lidského mozku.

Chcete-li zastavit nahrávku a opakovat pomaleji, tak CD jednoduše pusťte například v počítači, který Vám může umožnit pohodlnější práci než běžné CD přehrávače. Některé programy a DVD umožní vybrat si smyčku (funkce A-B), která se bude opakovaně přehrávat. Pozor, nepřehánějte to! Každý den jedna nová lekce. 

Varování: Pilování detailů Vás nesmí zbrzdit, protože mnoho lidí se právě pilováním zastaví a přeruší studium. Pilovat v průběhu můžete, jen když dokážete každý den jít dál. 

Rozdíly v britské a americké angličtině

Nahrávky jsou namluvené v britské a americké variantě. Je použito 5 hlasů. Důvodem je jednak fakt, že angličtina s níž se lidé setkávají více (než s britskou variantou vyučovanou na českých školách) je ta, kterou slyšíte ve filmech, písničkách, počítačových hrách, obchodní terminologii a podobně. Výhoda je logická – budete snáze rozumět více lidem, než kdybyste se učili pouze britskou variantu. Přes značný rozsah tohoto materiálu se zde vyskytuje velmi málo významných rozdílů, které lze spočítat na prstech rukou. 

Poznámka:
Tento postup se zrychleným opakováním je možné aplikovat na učení obecně, jen je potřeba použít specielní přehrávač, v kterém je možné i běžné nahrávky zrychlit. Další variantou, kterou můžete použít chcete-li si vytvářet vlastní cvičení, je speciální software (více se dozvíte vzadu v části Tipy po 27. dni). Příběhy
Jsou mnohem lepší pro pamatování než formy učení se pravidel gramatiky, a slovíček a občasné vyslovení překladu z ”cvičení 5b na straně 33”. Je důležité nejdříve jazyk ”naposlouchat” a mít tak v hlavě podvědomé struktury jazyka. Pak to v hravé formě používat bez obav z chyb a až teprve pak analyzovat gramatiku. 


Cvičení na doladění a korekci informací, které jste přijali 

Patří mezi ně Cvičení po 27. dni, viz cvičení na těchto internetových stránkách. 


Zpět na předchozí část návodu

Zpátky na návod - přehled částí

anglictina-kurz-300x300.gif
anglictina-kurz-120x600.gif

NOVINKY

POZOR

Vzhledem k vývoji byla MAE (vzniklá 2009) nahrazena on-line kurzem angličtiny pro samouky pod názvem Anglicky Fantasticky,
který je možné příležitostně koupit registrovaným na stránce 

http://anglickyfantasticky.cz/ 

případně nás kontaktujte viz eshop www.cetros.cz

(Přestože Anglicky Fantasticky patří mezi světově nejvyspělejší trénink, stránky Magická angličtina extra zde zatím ponechávám pro ty, kteří MAE vlastní a používají.)