Jak skloubit MAE s jinými kurzy a pauza v bloku MAE

od Zámečník J.
(Brno, ČR)

Dobrý den,
na stará kolena jsem se rozhodl cca před půl rokem, že se začnu učit anglicky. Z nulové úrovně jsem začal v Kurzech Jílek drilovou metodu pro úplné začátečníky. Jelikož jsem ze staré školy, tak mi tato výuka zatím vyhovuje a studium angličtiny mne velice chytlo a baví. Nyní jsem se dostal k materiálům p. Činky a dozvěděl se, jak nepružně a těžce se učím. Jím prezentované poznatky o čtení, učení a pamatování se mi velmi líbí a cítím, že zřejmě soudruzi v NDR někde dříve udělali chybu, kterou jsem si nechal do sebe naším školstvím implantovat.

Zakoupil jsem si u vás Magickou angličtinu extra a Gramatiku pro blondýny a jsem tímto nadšen.

A nyní dotaz:

Nasávám angličtinu ze všech možných stran a nechci úplně zanechat KJ drilování, neboť cítím, že i tady se dá mnohé získat.

Pracuji na lekcích MAE, ale vím, že celý cyklus budu muset asi v polovině přerušit cca na 2-3 dny, kdy nebudu moci navazovat.

Prosím, jaké s tímto stavem máte zkušenosti a jaká mi můžete dát doporučení.

Děkuji za pomoc v získání správné orientace ve výuce.

Odpověď autora Libora Činky:

Výjimečná 1 denní pauza v systému MAE je snadno zvládnutelná, nicméně 3 denní už může narušit mnohem více. Doporučuji proto alespoň využít podvědomý poslech a co nejdříve pokračovat, pestrými aktivitami MAE. Přes zvyk na drilovou metodu, jde jen o uspokojení kontroly vědomé mysli, která však - nebyla naučena chápaní vnitřních procesů - a tedy nerozumí podvědomým procesům kódování do trvanlivé paměti. Bez smyslových prožitků žádné drilování nemá šanci překonat prožívání systémem MAE. Mechanicky tupé drilování a opakování byť třeba tisíckrát, nevytváří odolná spojení v mozku a tedy nemůže dojít k spuštění v reálném životě. Více informací najdete v mé knize Ovládněte svůj mozek, včetně výsledků jednoho z celosvětově největších výzkumů na téma správné používání mozku s mnoha tisíci účastníků.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Připojte se a pište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Jednoduše klikněte zde pro návrat do << INVITATION_TITLE >>.

anglictina-kurz-300x300.gif
anglictina-kurz-120x600.gif

NOVINKY

POZOR

Vzhledem k vývoji byla MAE (vzniklá 2009) nahrazena on-line kurzem angličtiny pro samouky pod názvem Anglicky Fantasticky,
který je možné příležitostně koupit registrovaným na stránce 

http://anglickyfantasticky.cz/ 

případně nás kontaktujte viz eshop www.cetros.cz

(Přestože Anglicky Fantasticky patří mezi světově nejvyspělejší trénink, stránky Magická angličtina extra zde zatím ponechávám pro ty, kteří MAE vlastní a používají.)