Jak se učit MAE, když nemám každý den čas

od Roman Matušek
(Czech Republic)

Dobrý den,

potřebuji poradit. Zkoušel jsem se MAE učit každý den jak je doporučeno, ale bohužel to při mém vytížení a rodině nejde. Problém je v tom, že po celém dnu v práci dorazím domů a je na řadě rodina. Pokud se k něčemu dostanu je 22:00. Už se těžko soustředí, ale těch 45 minut zvládnu. (asi to není nic moc, sem tam usnu). Teď by měl podle návodu přijít na řadu podvědomý poslech alespoň 1- 2 hod a více. To už je nereálné, protože bych musel jít spát v 1 hod ráno a později a vstávat v 5 to by mě brzy zničilo.

Tak mě napadlo, že by šlo lekci rozdělit do dvou dní: večer 45minut soustředění a druhý den dopoledne do 12hod v práci podvědomý poslech lekce z předchozího dne. Večer 45 s následující lekcí atd. Nebo prohodit pořadí, tedy nejprve podvědomý poslech lekce, kterou bude večer zpracovávat. Jinak to asi nepůjde. Prosím o radu jak to provést.

>> Odpověď Libora Činky:
Jsem pro prohození pořadí, tedy nejdříve podvědomý poslech v průběhu dne a pak vědomé studium. Jde o kompromis v vztahu k vaší situaci,.

Mám velký problém s poslechem. Velmi málo rozumím, snad každé páté slovo a nestíhám to málem ani číst, natož vyslovovat při šepotu nebo podtrhávat. A to se učím AJ už několik let (poslechy jsme skoro nikdy neměli - jen učitele a samy sebe - studenty). To mě samo svádí si nahrávku zastavit a opakovat, abych to trochu slyšel. Je to ok? Nebo i když jsem prostě zatím "hluchý" tak to vše udělat jen jednou (myslím postup učení) a jít nekompromisně dál i když mě to uniká? Mám věřit, že to nějak přijde, nebo u takových studentů je dobré si to vše udělat 2-3x, aby se to usadilo (vše v rámci jednoho sezení).

>> Odpověď Libora Činky:
V první řadě v návodu není napsáno, že máte vyslovovat vše, ale zpočátku jen občas a přidávat až později. Kolem 7 dne to bude snazší než 5 dní předem. Vše přijde se zráním, vyhněte se snaze udělat vše v jednom sezení.

Taky chodím na firemní kurz AJ, kde máme super učitelku (poslechy, hry, mluvení, čtení). Ale samo jsou úkoly a požaduje se biflování slovíček.?

Jak to skloubit dohromady? Jak na slovíčka, kterém neznám a jsou v MAE a tam je vidím a slyším poprvé. Ty si taky nezapamatuji. Není dobré se je trochu učit jako navíc?

>> Odpověď Libora Činky: jakmile se budete řídit postupem, tak po polovině, někdy k 20 aktu začnete zjišťovat, že se daří více a více.

Můžu říct, že MAE je zábavná a rád bych ji dokončil, ale potřebuji to pomoct urovnat pro své časové potřeby.

Moc díky za odpověď
S pozdravem Roman Matušek

PS. Omlouvám se za překlepy, vše jsem psal za pochodu

Komentáře k Jak se učit MAE, když nemám každý den čas

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Oct 11, 2012
Hodnocení
starstarstarstarstar
.... Jak se učit MAE, když nemám každý den čas
od: Roman Matušek

Dobrý den,

děkuji za odpovědi. Ještě mám otázku. Jak hlasitý má být podvědomý poslech? Má to být tak hlasité, aby když se soustředím jsem byl schopen rozpoznat jednotlivá slova a věty nebo potišeji, tak že při soustředění rozeznám jen takový šepot, ale už ne konkrétní slova. Je možné poslouchat ze sluchátek podvědomý poslech? V práci bych tím rušil kolegy.

Druhý dotaz zní. Jak pokračovat po přerušeném studiu po cca 10dnech. Skončil jsem třetí lekcí a mám asi 10dní mezeru. Začít odzačátku nebo pokračovat.

Děkuji

Roman Matušek

Odpověď Libora Činky:
1. abyste byl schopen rozpoznat jednotlivá slova a věty, pokud byste se soustředil.

2. Bleskově zopakujte vše od začátku.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Připojte se a pište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Jednoduše klikněte zde pro návrat do << INVITATION_TITLE >>.

anglictina-kurz-300x300.gif
anglictina-kurz-120x600.gif

NOVINKY

POZOR

Vzhledem k vývoji byla MAE (vzniklá 2009) nahrazena on-line kurzem angličtiny pro samouky pod názvem Anglicky Fantasticky,
který je možné příležitostně koupit registrovaným na stránce 

http://anglickyfantasticky.cz/ 

případně nás kontaktujte viz eshop www.cetros.cz

(Přestože Anglicky Fantasticky patří mezi světově nejvyspělejší trénink, stránky Magická angličtina extra zde zatím ponechávám pro ty, kteří MAE vlastní a používají.)