Funguje Magická angličtina Extra u lidí s poruchou sluchu?

od Libor Činka
(Praha)

Zveřejňuji zde dotaz, který mi napsala jedna zájemkyně s poruchou sluchu a na nějž odpovídám:
Uvažuji o koupi MAE. Na ukázkovém videu i v textu, jsem narazila na > informaci, jak používat sluchátka při práci s MAE. Jenže já slyším > jen na levé ucho a na pravé ne. Zajímá mě tedy, zda je tato metoda > pro mě vhodná. Neslyším to rozfázovaně, ve sluchátkách to mohu > poslouchat pouze v mono verzi. Jak pak tedy mohu poslouchat > opakování z předchozích lekcí - jen do pravého nebo jen do levého > ucha? Nevím, zda tento můj handicap není na překážku této formě učení.
Můžete mi, prosím poradit?
J. Klimešová

Odpověď autora systému MAE Libora Činky:
MAE využívá desítky principů a proto je její účinnost nezávislá na chybění jednoho faktoru. Ve Vašem případě navrhuji poslech z reproduktorů tak, aby alespoň částečně mohlo vzniknout prostorové slyšení. Už jen uvědomění si z kterého reproduktoru zvuk vychází má svoji hodnotu.

Samozřejmě je lepší větší vzdálenost reproduktorů, například v odlišných rozích místnosti - rozdíly v hlasitosti pak mohou pomoci. Zvuk se navíc přenáší vibracemi, tak sluchátko s nastavenou vyšší hlasitostí (avšak pohodovou) přenese vibracemi informace alespoň do určité míry. I v případě, že Vám toto nebude pomáhat, tak MAE využívá desítky principů a její účinnost je nezávislá na chybění jednoho z mnoha principů. Skutečným problémem by byla ztráta sluchu o rozsahu, který by znemožňoval slyšení mluvené řeči. Paměťový přenos je zajištěn řadou velmi propracovaných postupů a klíčové je asociované prožívání a tedy ponoření se do obsahu a kontextu příběhů.

Jakmile propojíte studium z MAE s chytrým návodem z eKnihy ABC jazyky, kterou jako autor zdarma přidávám ke kompletu MAE, tak máte jednu z nejsilnějších kombinací pro zrychlené učení a to v celosvětovém měřítku.

Libor Činka
psychoterapeut, specialista v dosahování nadstandardních výsledků

* POZOR, platí pouze pro MAE zakoupenou
v eshopu CETROS, s.r.o.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Připojte se a pište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Jednoduše klikněte zde pro návrat do << INVITATION_TITLE >>.

anglictina-kurz-300x300.gif
anglictina-kurz-120x600.gif

NOVINKY

POZOR

Vzhledem k vývoji byla MAE (vzniklá 2009) nahrazena on-line kurzem angličtiny pro samouky pod názvem Anglicky Fantasticky,
který je možné příležitostně koupit registrovaným na stránce 

http://anglickyfantasticky.cz/ 

případně nás kontaktujte viz eshop www.cetros.cz

(Přestože Anglicky Fantasticky patří mezi světově nejvyspělejší trénink, stránky Magická angličtina extra zde zatím ponechávám pro ty, kteří MAE vlastní a používají.)