Anglická gramatika bezbolestně 
i pro blondýnky

banner-afo-anglictina-w001.png

Praktický formát do kapsy či kabelky 120 barevných stran

Nová kniha - anglická gramatika bezbolestně od autora psychologického systému snadného učení AnglickyFantasticky 


  • Chcete se přestat trápit s anglickou gramatikou?
  • Toužíte bleskově si rozšířit slovní zásobu? 
  • Chcete přehledný zdroj pro okamžité použití v praxinamísto teorie?
  • Potřebujete si utřídit myšlenky?
  • Rádi byste se zábavně naučili to, co bývá považováno za strašně těžké?
  • Zní Vám angličtina příjemně a rádi byste slyšeli svůj hlas, který řekne to, co potřebujete?
  • Víte, že v angličtině je na internetu k dispozici prakticky cokoliv, co Vás zajímá a chcete si to přečíst?
  • Cítíte, že se potřebujete zbavit těžkosti učení?

 

Motiv:

Když nenarazíte na srozumitelnou učebnici, musíte si jí vyrobit. To mne napadlo po zjištění, že snadno srozumitelné pasáže v gramatických učebnicích najdete zřídka a zbytek bývá obtížně pochopitelný. Chcete-li porozumět, nezbývá než nakoupit mnoho knih, vyhledávat a zdlouhavě se v nich orientovat. A stejně pak po letech zjistíte, že něco jste byli učeni špatně.

Rozhodl jsem se proto napsat jednu gramatiku, která umožní rychlejší naučení.

Rozhodl jsem se vydat AGB.

Navíc jsem se rozhodl udělat tuto knihu tak čtivou, aby se čtenář bavil, zasmál a postupně zapomněl, že se učí.

Proč Vám končí problémy s anglickou gramatikou?

 

Vtloukali Vám do hlavy, že se neučíte a že chyba je ve Vás?

Ne, chyba byla úplně jinde!

 

Kdy se už konečně autoři učebnic a výukových programů začnou zabývat tím, jak mozek a paměť funguje? Kdy přestanou jednoduše kopírovat staré učebnice, v nichž změnili jen velikost fontu a obal?

 

To je důvod, proč jsem vydal knihu AGB. I já jsem měl se studiem angličtiny problémy. Pak jsem propojil poznatky z metod zrychleného učení jako Sugestopedie, neuro-psychologie, 
neuro-lingvistického programování, hypnoterapie, systemické terapie a mnoha tisíc hodin tréninků do své metody. To je důvod, proč v osmitýdenním proframu Anglicky Fantasticky je vše uspořádané podle pravidel formátování informací mozkem.

 

AGB kniha o gramatice je určena všem, kteří se chtějí učit snadněji a ve zlomku času oproti klasickým postupům. Je doplňkem MAE, ale i jakékoliv jiné metody, kterou používáte.

 

Nazval jsem ji:

Anglická Gramatika Bezbolestně i pro blondýnky.

Chci, aby to bylo opravdu snadné, jakoby existovaly hloupé bytosti identifikovatelné barvou vlasů. Ty neexistují, ale hloupost ano. Hloupost učebních metod, které sugerují, že učení je těžké.

Rozhodl jsem se tedy, že dokáži opak a pomocí AGB Vám "nahrají" angličtinu do mozku.

  

Anglická gramatika šprtáním? STOP  Anglická gramatika bezbolestně 

Napsali o vydání elektronické a následně tištěné knihy AGB: 

Kniha je napsána srozumitelně, s názorným použitím probírané látky a uspořádaná v přehledné a logické celky. AGB je pro zájemce, kteří se chtějí naučit AJ přehlednější a snazší než klasické učebnice angličtiny. Myslím, že barevné provedení, jiná velikost písmen a učivo zajímavé např. pro modelky či hokejisty, jak uvádíte, se lépe pamatuje a pamatuje se trvale.

Největším přínosem této knihy je její praktické rozčlenění do souvisejících celků, systematické barevné zvýraznění, různá velikost písma, která zpřehledňuje a zavádí trochu do 3D prostoru. Souhlasím s Vámi a s J. A. Komenským, že učení má být hravé a názorné, protože dlouhá nesrozumitelná pravidla gramatiky si každý zapamatuje jen ztěží a ne trvale. S pozdravem 

Kateřina Škodová 
(Učí angličtinu na střední škole) 


Vážený pane. Vaši činnost sleduji již několik let a neustále mne překvapujete. Hlavně tím, jak dokážete najít a pojmenovat problém a následně ukážete velmi srozumitelně jeho řešení. Četl jsem Vaši eKnihu. Jsem z vašeho přístupu přímo nadšen. Třeba vysvětlení časů. Jsem zastáncem logického myšlení a stále jsem nemohl nějak "strávit" metody vysvětlování této problematiky v kurzech, v knihách pro samouky. Hledal jsem v tom zákonitosti, ale neuspěl jsem. A pak přišla vaše eKniha a je po problému. Velmi se mi líbí Váš přístup k "boření" mýtů, věcí zaběhlých ( v parafrázi tak to dělal můj děd, tak to dělal můj otec a tak to tedy budu dělat i já). To, že to dělají ostatní, ještě nemusí znamenat, že je to nejlepší. 

A Vy o tom dokážete přesvědčit. 

Jan Navrátil - Praha 

AGB je opravdu až dech beroucí. Učím se anglicky už 12 let a nikdy mě nenapadlo spojovat angličtinu se známými českými slovy. Při čtení paměťových pomůcek na téma kladení otázek v angličtině a které si hned zapamatovávám hlásím "tak to je mazec". Čtení je zajímavé a jde rychle až ztrácíte pojem 

o čase. Kniha je jednoduše a uceleně podána, neprocházíme suchý text, ale čteme zajímavé informace s již skrytě zakomponovanými slovními spojeními a gramatikou. Pro mě to bylo příjemné zopakování veškeré gramatiky se kterou jsem ve škole mnoho let setkával. Já sám s gramatikou mám problémy, ale s takto podanou gramatikou jsem se nesetkal a ve škole ani asi nesetkám(e). K pochopení textu mi pomáhala přirovnání a příběhy, které jsem prožíval a představoval si. Systém zvýraznění v AGB pomáhá myslet a uvažovat úplně jinak, než jste byli zvyklí a do té doby uvažovali a chápali. Tyto všechny zmiňované prvky Vám pomáhají a nabízejí odlišný pohled k pochopení a zamyšlení. Způsob, kterým AGB vysvětluje gramatiku je opravdu jednoduší a lépe stravitelný, než jste se mohli setkat v učebnicích angličtiny. A když zjistíte, že v textu je uvedeno to nejdůležitější co potřebujete může jen jásat, protože jinde takto uvedené informace budete jen těžko někde hledat. AGB jsem četl s nadšením a zájmem co přijde nového. 
Jirka 


Velmi mne zaujala grafika a způsob "přípravy" na předkládanou látku. Předkládané učivo mne vůbec nestresovalo, ale naopak ve mně vzbuzovalo zvědavost a zájem si látku přečíst 
a pochopit. Výuka nepravidelných sloves společně se slovesem have je výborná. Učení přídavných jmen současně s protiklady je skvělá věc.

Tabulka s gramatikou časů je tak jednoduchá, že jsem se až divil, co jsem se to vlastně dříve učil. Velice snadno jsem si osvětlil problémy gramatiky 
u předpřítomného času, nepravidelných sloves 
a "vůbec". Vaše výuka anglické gramatiky je něco jiného a hlavně z ní člověk nemá strach. 
Děkuji
Zdeněk Mareš 


Tohle je nejjasnější učebnice v mém životě. A že jich už bylo. Nejčastější slovo, které mi bliklo hlavou při čtení této eKnihy bylo „AHA“. Jednoduše vytvořené tabulky, na které mrknu a vidím. Mrknu podruhé a pochopím. Hezky přehledně, barevně provedené tabulky s číslovkami – pro blondýnky i hokejisty. Děkuji pane Libore Činko, že jsem si tuhle učebnici mohla přečíst. 

S pozdravem Alena Kotyzová 

E-kniha Anglická Gramatika Bezbolestně i pro blondýnky je pojata netradiční formou vysvětlení běžných gramatických jevů. Nám z klasické školy může připadat trochu "ujetá", ale to je vlastně i účel. Brzy jsem se začetl a začal splývat s textem a vnitřně se i kolikrát zasmál. Autor se snaží na mnoha příkladech ukázat nesmyslnost učebnicových frází, které působí zmatek v hlavě. Odlišností je výklad gramatiky na běžných životních situacích v různých časech na jednom místě a ne rozdělení na začátku učebnice si vysvětlíme přítomnost, někde uprostřed minulost a na konci budoucnost. Zkrátka učebnice je v pojetí J.A.Komenského "Škola hrou". 

Jan Kraus

Co obsahuje?  

OBSAH

Anglická Gramatika Bezbolestně pomůže 
komukoliv spolu s AFO například i k rychlejší kariéře

 

AGB je určena nejen začátečníkům. Je i pro více pokročilé, kteří 
si potřebují udělat jasno v tom, co bývá prezentováno jako složité: nepravidelná slovesa, předložky, předpony a přípony, rozdíly mezi časy minulým - předpřítomným, nesmyslem nazvaným přítomným časem prostým a průběhovým ...

Pozor, AGB svou snadností může u některých vyvolat rozhořčení 
nad předchozím mučením - dlouhým a nepříjemným obdobím učení 
klasických materiálů, jejichž autoři jsou zodpovědní za špatné výsledky a známky studentů. Nemluvě o tom, jaký to mělo vliv na pracovní uplatnění těch, kteří ani po dlouhé době učení nemluví! Školy používají doslova primitivní metody výuky, za jejichž bezduché používání by se následovníci Komenského měli stydět.

 

Psychologie učení, o které se pedagogům může jen zdát

Jednou z důležitých pomůcek k tomu, abyste to dokázali, jsouklíčové psychologické poznatky  o tom, ODKUD lidská mysl respektive podvědomí "vytahuje" z paměti minulé vzpomínky a jak a zejména KDE kóduje představy o přítomnosti a budoucnosti.

Až si uděláte psychologický experiment, tak pochopíte, proč jsou všechny klasické učebnice matoucí.

Aby bylo možné se příjemně učit gramatiku bez mučení, napsal jsem část AGB jako příběh výuky hokejistů a modelek. 

Dlouhé, dříve nudné seznamy předpon či sloves jsem okořenil mikropříběhy, které čtenářům umožní namísto pasivního (disociovaného čtení) naopak zapojit kromě levého mozku a jeho abstraktního myšlení i další smysly a emoce. To umožní snadněji asociovat souvislosti a tedy si lépe pamatovat.

 

Tím chci umožnit každému studovat příjemněji "Reálnou Gramatiku", která Vám usnadní komunikaci.

Myslím komunikaci s normálními lidmi, nikoliv s učiteli/kami, kteří jsou o pár lekcí napřed anebo dál, ale nemají zkušenosti s anglicky mluvícími lidmi (nikoliv cizími pedagogy) a tak neví, že normální "Angličané"mluví často jinak a jednodušeji než tvrdí učebnice.  

Vžijte se tedy do příběhu začínajícího textem "Jak naučíte i "blondýnku" obtížnější gramatiku".

Čím více to uděláte, tím lehčeji se budete učit. To, že hranídivadla je jednou z nejlepších výukových forem, věděl již J. A. Komenský. 
Vžijte se do role lektora modelek a hokejistů. Vžijte se do toho, že jste v zahraničí a učíte je anglickou gramatiku. Vžijte se do role učitele, který bere věci s humorem a ze suché výuky dělá zábavu. Jakmile to uděláte, tak budete rozumět a pamatovat si na zcela jiné úrovni
(Nemáte chuť si hrát? Pak by bylo na místě požadovat odškodné od těch, kteří Vás takto poškodili. Řečeno slovy Alberta Einsteina: "Kdo se neumí smát, ten už zemřel.".)

O čem AGB není

Z výše uvedených důvodů AGB neobsahuje všechna klasická pravidla.

Rozhodl jsem se, že se v AGB omezím na ta podstatná a to zbytečné nahradím tečkami. Kdyby i za ně byli jazykotvůrci placeni, moc by se studentům ulevilo. I když byste zaplatili za hromadu teček, tak byste díky stručnosti ušetřili mnoho času,a jak se říká: 
"Čas jsou peníze = Time is money".

Vytřeštil jsem oči,

když jsem se dotázal jedné lektorky angličtiny, kolik by moje tehdy ještě elektronická AGB měla stát, šokovala mě okamžitou odpovědí s tázavým přízvukem" Tak kolem 2,5 tisíce?" Proč  2500,- zeptal jsem se (zatímco jsem mlčel o své představě), abych se dozvěděl, že podle ní obsahuje tak dobře zpracované hlavní oblasti, že 2500,- Kč považuje za odpovídající tomu,  jak snadno a navíc za pár hodin AGB přinese čtenářům porozumění témat, která se klasicky učí desítky a desítky hodin. 

100% garance, že jste ještě nečetli tak zajímavou, snadnou 
a užitečnou anglickou gramatiku

 

Jak je kniha AGB připravena pro Váš mozek?

 

AGB obsahuje informace pro levý a také pravý mozek, tzv. mozkové hemisféry, které se vzájemně doplňují.

 

Pro "levomozkové" čtenáře:

V AGB najdete tabulky a seznamy kroků účinného jednání 
a s těmi rád zachází analytický levý, lineárně myslící mozek.

 

Pro "pravomozkové" čtenáře:

Klíčové informace jsou navíc vloženy do mikro příběhů, které aktivizují myšlení pravého mozku a vytváří tak širší kontextumožňující lepší zapamatování a přenos do praxe.

  

Co pomůže zaŽÍT?

Zcela úmyslně používám expresivní výrazy, humor, nadsázku.Cílem je zapamatovat si ať už z důvodu, že Vás něco nadchne anebo třeba i lehce vyděsí.

 

Psychologicky použité barvy jsou další dimenzí, která usnadní 
a urychlí porozumění. Takto získáte mnohem více než další knihu 
o anglické gramatice.

 

Níže uvedené informace a reference se vztahují k elektronické verzi tj. eknize AGB podle níž však byla tištěná kniha vytvořena.

Ukázka Ukázka Ukázka Ukázka Ukázka

 

Proč dělá výslovnost při hláskování problémy? 
...
Opět za to mohou tvůrci učebnic, protože nejsou schopni vytvořit užitečné materiály. Možná by Vás překvapilo, jak lidé neumí například spelovat ani po měsících a letech učení. 
Myslíte si, že kritizuji autory učebnic a učitele bezdůvodně? Tak si promyslete následující, odhalíte, zda mají pravdu oni anebo já. 
Určitě jste se setkali s obrázkovými abecedami, kde je u písmenka "A" namalováno jablko "Apple" u "B" je "banana", u "C" je kočka = cat atd.
Zdá se, že je vše v pořádku, že? 
Nikoliv. V tomto směru se inteligence tvůrců abeced opět projevuje jen málo.
K čemu Vám je "apple", když "a" se při hláskování vyslovuje "ej"?
K čemu Vám je "banana", když "b" se vyslovuje ""? 
K čemu Vám je "cat", když výslovnost "c" je ""? 
Nedomyšlenost tvůrců anebo bezduché kopírování učebnic...? 

Konec ukázky .......... V eknize následuje zábavný příběh, který zajistí snadné zapamatování správné výslovnosti.

Novinka: Platba prostřednictvím bodů je nyní umožněna uživatelům zaměstnaneckých výhod Benefit Plus

Zakoupení z eShopu CETROS, s.r.o.

P. S.

Knihu můžete samostatně nebo ve výhodném balíčku s dalšími materiály pro zrychlené učení (např. Anglická nepravidelná slovesa 10 x rychleji - podrobný popis s návodem ke stažení zdarma  www.anglictina-s-hypnozou.com)  koupit v eShopuspojeném se stránkami ABCentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com, Cetros.cz.


Samostatně, bez výše zmíněných dalších materiálů viz eShop ji můžete koupit v některých dobrých knihkupectvích, např. Neoluxor.

anglictina-kurz-300x300.gif
anglictina-kurz-120x600.gif

NOVINKY

POZOR

Vzhledem k vývoji byla MAE (vzniklá 2009) nahrazena on-line kurzem angličtiny pro samouky pod názvem Anglicky Fantasticky,
který je možné příležitostně koupit registrovaným na stránce 

http://anglickyfantasticky.cz/ 

případně nás kontaktujte viz eshop www.cetros.cz

(Přestože Anglicky Fantasticky patří mezi světově nejvyspělejší trénink, stránky Magická angličtina extra zde zatím ponechávám pro ty, kteří MAE vlastní a používají.)